Pēc audita tika pagarināts DPG zīmes sertifikāta derīguma termiņš

2022 07 07

Pēc 2022. gada 22. jūnija atkārtotā “PakMarkas” sertifikācijas audita tika pagarināts DPG (vācu val. – Deutche Pfandsystem GmbH) derīguma termiņš sertifikātam, kas apliecina atbilstību ražošanas prasībām, kas attiecas uz drošajām etiķetēm ar DPG depozīta zīmi.

Audits apstiprināja uzņēmuma tiesības turpināt drukāt un pārdot pašlīmējošas, pašsavelkošas, apkārt apņemošas etiķetes ar DPG depozīta zīmi, kas dzērienu ražotājiem saskaņā ar valsts iepakojuma likumiem ir jāattiecina uz Vācijas tirgum paredzētu iepakojumu.Deutche Pfandsystem GmbH auditori nekonstatēja neatbilstības, tomēr sniedza ieteikumus, kā nākotnē varētu uzlabot drošības prasības attiecībā uz depozīta zīmes izmantošanu.

Audita rezultāti apliecina, ka “PakMarkas”:

  • nodrošina īpašu DPG krāsas, kas paredzēta tikai Vācijas tirgum, drošu lietošanu un kontroli,
  • lai pārbaudītu DPG zīmes atbilstību prasībām, izmanto tikai pilnvarota ražotāja testēšanas ierīci,
  • garantē DPG zīmes drukas augsto kvalitāti, lai iepakojuma salikšanas iekārta to precīzi nolasītu un iepakojumu neatdotu atpakaļ patērētājam.

“PakMarkas” ir vienīgais Lietuvā un viens no retajiem Eiropas Savienībā sertificētajiem DPG uzņēmumiem, kam ir tiesības drukāt uzlīmes ar DPG depozīta zīmi Vācijā ražotai vai importētai dzērienu produkcijai. Standarts uzņēmumā ir ieviests kopš 2019. gada.

Kas ir DPG zīme?DPG depozito ženklas
Lai izpildītu dzērienu ražošanai paredzētās taras atgriešanas sistēmas prasības, 2005. gadā pēc Vācijas tirdzniecības asociācijas un dzērienu nozares iniciatīvas tika nodibināta DPG (vācu val. – Deutsche Pfandsystem GmbH) un izveidota taras atgriešanas sistēma. Šim nolūkam tika izstrādāts vienots iepakojuma marķēšanas standarts, kas automātiski ļauj skenēt vienreizlietojamo dzērienu iepakojumu, savākt to sistēmā un atvieglot obligātā depozīta iekasēšanu.