“PakMarkas” sāk drukāt etiķetes ar Vācijas depozīta zīmi DPG

2019 09 30

Pēc sekmīga audita “PakMarkas” ir saņēmis DPG (Deutsche Pfandsystem GmbH) sertifikātu un kļuvis par vienu no nedaudzajiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā, kuram ir tiesības drukāt etiķetes ar DPG depozīta zīmi Vācijas dzērienu tirgum.

Lai nodrošinātu DPG zīmes drošību, uzņēmumam ir pienākums izmantot speciālas tehnoloģijas un ievērot stingras prasības. Tikai tagad pēc DPG sertifikāta saņemšanas “Pakmarkas” ir tiesības iepirkt DPG krāsas no DPG krāsu ražotājiem un izmantot iekārtas, kas nepieciešamas depozīta zīmes drukāšanas kvalitātes pārbaudei.

Jāpiebilst, ka DPG zīmi uz saviem produktiem drīkst izmantot tikai tie dzērienu ražotāji, kuriem ir DPG sertifikāts un kuri nodarbojas ar tirdzniecību Vācijas tirgū vai plāno to darīt.

Ko nozīmē DPG zīme?

Lai īstenotu dzērienu taras depozīta sistēmas prasības, 2005.gadā pēc Vācijas Tirdzniecības asociācijas un dzērienu ražotāju industrijas iniciatīvas tika dibināta DPG (Deutsche Pfandsystem GmbH) un izveidota taras nodošanas sistēma. Ar šādu mērķi tika sagatavots vienots iepakojuma marķējuma standarts, kas ļauj automātiski nolasīt dzērienu vienreiz lietojamos iepakojumus, iekļaut tos sistēmā un atvieglo obligātā depozīta pieņemšanu.