Pakmarkas iegūst DPG simbola sertifikācijas pagarinājumu

2020 07 28

2020. gada aprīlī neatkarīgā trešās personas veiktā revīzijā tika apstiprinātas mūsu uzņēmuma tiesības turpināt izmantot īpašas etiķetes ar DPG depozīta marķējumu, kas paredzēts vienīgi Vācijas tirgum.

Revīzijas rezultāti liecina, ka Pakmarkas:

  • garantē īpašas DPG krāsas, kas paredzēta tikai Vācijas tirgum, lietošanu un kontroli;
  • lai pārbaudītu drukātā DPG marķējuma atbilstību prasībām, izmanto vienīgi apstiprināta ražotāja testēšanas aprīkojumu;
  • garantē augstu DPG marķējuma drukas kvalitāti, lai iepakojumu savākšanas iekārta to varētu precīzi noskenēt un neatdotu to atpakaļ patērētājam.

2019. gadā Pakmarkas kļuva par vienu no dažiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā, kas ieguva DPG (Deutsche Pfandsystem GmbH) sertifikāciju un tādējādi ieguva tiesības drukāt etiķetes ar DPG depozīta simbolu, kas tiek lietots Vācijā ražotiem vai importētiem dzērieniem. Sertifikācijas revīzijas tiek veiktas katru gadu.

Kas ir DPG simbols?
Lai atbilstu dzērienu industrijas taras nodošanas sistēmas prasībām, 2005. gadā pēc Vācijas tirdzniecības asociācijas un dzērienu industrijas iniciatīvas tika izveidots DPG (Deutsche Pfandsystem GmbH) marķējums, lai pārraudzītu taras nodošanas sistēmu. Šim nolūkam tika izveidots vienveidīgs iepakojuma etiķešu standarts, kas sistēmā ļauj veikt automātisku vienreizlietojamā dzērienu iepakojuma skenēšanu un savākšanu un atvieglo obligāto depozītu.