Etiķete – vienkārši un ātri. “PakMarkas” iepazīstina ar jaunu rīku mazajiem ražotājiem

2023 06 14

Uzņēmums “PakMarkas” tirgū ir ieviesis virtuālo rīku mark24.lt, par kuru vislielākā interese varētu būt mazo uzņēmumu pārstāvjiem, zemniekiem un citiem, kas tirgo savu produkciju. Ar to var izveidot individuālu produkcijas etiķeti un saņemt to dažu dienu laikā. Viens no vadošajiem etiķešu drukas uzņēmumiem spēra šo soli, reaģējot uz jaunām tirgus tendencēm un tehnoloģiskajām iespējām.

Piedāvājot marķēšanas un iepakošanas risinājumus ražotājiem gandrīz trīs gadu desmitus, uzņēmums “PakMarkas” ir viens no pirmajiem, kas jūt pārmaiņu vējus industriālajā nozarē. Kā norāda uzņēmuma ģenerāldirektors Lins Čereška, pēdējie ārkārtējiem notikumiem bagātie gadi atstājuši pēdas ražotāju uzvedībā.

“Kad pandēmijas, vēlāk kara dēļ sākās traucējumi piegādes ķēdē, gan mēs, gan lielākā daļa mūsu klientu saskārās ar izejvielu piegādes problēmām. Tas lika rīkoties apdomīgi – noliktavās būtiski tika palielināti krājumi, lai nepieviltu klientus. Tagad, kad situācija normalizējas, iezīmējas pretēja tendence: pasūtījumi samazinās, uzņēmumi samazina pasūtīto etiķešu tirāžu. Klienti vairs negrib veidot krājumus un vēlas saražot tikai tik, cik nepieciešams, bet pasūtījumu vēlas saņemt pēc iespējas ātrāk,” novērojumos dalās L. Čereška.

Kā viņš saka, mazākus pasūtījumus veic ne tikai jaunie uzņēmumi, kas meklē jaunus tirgus, bet arī lielie ražotāji. Uzņēmumi arvien vairāk tiecas personalizēt produktus, izmantojot dažādas etiķetes, tāpēc lielie pasūtījumi tiek dalīti mazākās daļās. Svarīga loma ražotāju paradumu maiņā ir arī izteikti progresīvajai digitālajai tehnoloģijai, pateicoties tai, mūsdienās iespējams efektīvi drukāt nelielus daudzumus ar augstu drukas kvalitāti.

Kad vajag maz un ātri

Stratēģiskās iepakojuma un zīmolveides aģentūras “Bold brands” vadītājs Motiejus Gaigals nereti kopā ar klientiem nolemj izmantot digitālās drukas iespējas. Viņš ir pārliecināts, ka šobrīd digitālās tehnoloģijas nepiekāpjas lieltirāžas drukas metodēm, un ar digitālo palīdzību bizness iegūst vienu no lielākajiem trumpjiem tirgū, proti, elastību.

“Mazākas tirāžas ātrāk ļauj ieviest izmaiņas un reaģēt uz lietotāju atsauksmēm vai izmaiņām tirgū. Gadās, ka uzņēmumi atsakās no jauninājumiem, jo noliktavā pietiks iepakojuma vēl gadam uz priekšu. Lai gan varētu šķist, ka lētāk ir ražot daudz, tomēr gala peļņas rindā var uzvarēt elastība,” stāsta eksperts.

Pēc M. Gaigala teiktā, maza vietējā tirgus dēļ uzņēmumi bieži vien izvēlas augt, paplašinot savu preču grozu, un vispirms izmēģina jaunus produktus, piedāvājot patērētājiem nelielu daudzumu. Un tikai vēlāk palielina ražošanas apjomu, kad ir izanalizējuši, kuri no tiem sevi attaisno.

Personalizēšanas nepieciešamība, digitālo tehnoloģiju attīstība un ieradumi iepirkties internetā pandēmijas laikā ir mudinājuši uzņēmumu “PakMarkas” meklēt šīm tendencēm atbilstīgu risinājumu klientiem. Tā tapa jauns virtuālais rīks – mark24.lt –, kas ērti ļauj pasūtīt pat nelielu etiķešu skaitu. Kā uzsver uzņēmuma vadītājs, pirmkārt, tā ir iespēja mazākiem uzņēmumiem, kas vēlas vizuāli pievilcīgu marķējumu savai produkcijai.

“Koncentrējoties uz tirgus vajadzībām, esam izveidojuši digitālās drukas pasūtījumu rīku, ar kuru mazākās tirāžās var pasūtīt pašlīmējošās etiķetes. Mazie uzņēmēji, amatnieki vai zemnieki, kas vēlas realizēt savu produkciju, var pieslēgties sistēmai jebkurā laikā, izveidot individuālu etiķešu dizainu vai augšupielādēt iepriekš izveidotu vienkāršu dizainu un pēc dažām dienām turēt rokās savu sūtījumu,” L. Čereška iepazīstina ar jaunā rīka priekšrocībām.

Mark24.lt izmantošanas princips ir vienkāršs, nav nepieciešamas specifiskas zināšanas. Ja rodas kādi jautājumi, vienmēr var sazināties ar “PakMarkas” speciālistu pa tālruni vai e-pastu. Izmantojot rīkā iebūvētos elementus, katrs pats viegli var izveidot etiķetes dizainu, bet, ja makets ir izveidots jau iepriekš, pietiek augšupielādēt failu sistēmā. Pēc tam, izvēloties dažas produkta specifikācijas, pasūtījums tiek iesniegts un nonāk tieši “PakMarkas” ražošanā. Pēc pašapkalpošanās principa, bez klientu apkalpošanas speciālista piesaistes, Mark24.lt nodrošina ļoti ātru izgatavošanas termiņu: sūtījumu ar etiķetēm klients saņem dažu dienu laikā.

Piemērotas arī pārtikas produktiem

Digitālo druku raksturo ne tikai tas, ka tā ļauj izgatavot nelielus apjomus, kuru cena tradicionālās drukas gadījumā būtu neadekvāti dārga, bet tas ir arī ļoti ātrs un noteikti ilgtspējīgāks drukas veids: digitālajai drukai nav nepieciešamas klišejas, kas nozīmē ne tikai zemākas drukas izmaksas, bet arī videi draudzīgāku ražošanu bez atkritumiem, ūdens patēriņa vai izskalotām krāsām. Turklāt rodas iespēja izgatavot etiķešu partijas ar mainīgu informāciju: īpašu vai sezonālu dizainu, atšķirīgu numerāciju, simboliem u. tml., kas fleksogrāfijai ir grūti paveicams uzdevums.

“Mums ir vairāki klienti, kas izmanto “monoiepakojuma” koncepciju, kur iepakojums ir vienots, bet uz katras preces līmē atšķirīgas uzlīmes. Šāds risinājums ne tikai ļauj pārbaudīt preci tirgū, optimizējot izdevumus un noliktavas pārvaldīšanas izmaksas, bet arī palīdz panākt elastību eksportā: pielāgoties katra klienta vajadzībām, nepieciešamības gadījumā konvertēt iepakojuma informatīvos tekstus vietējā valodā vai sastāvus,” skaidro M. Gaigals.

Uzņēmuma “PakMarkas” modernajā digitālo etiķešu drukas mašīnā izmanto saskarei ar pārtiku piemērotas krāsas, tāpēc ar to var drukāt pārtikas produktu etiķetes – ne katrai digitālajai tehnoloģijai šāda funkcija ir iespējama. Tātad etiķetes, kas pasūtītas mark24.lt, droši var līmēt uz dažādu pārtikas preču iepakojuma vai zemnieku produkcijas.

Kā norāda L. Čereška, pārtikas iepakojuma kvalitātes nozīme pieaug, prasības tam nemitīgi kļūst stingrākas, tāpēc ir svarīgi pielāgoties grozījumiem normatīvajos aktos. Ar visām drukas (gan digitālajām, gan fleksogrāfiskajām) iekārtām, ko izmanto “PakMarkas”, var izgatavot etiķetes, kas atbilst augstiem, uz pārtikas produktiem attiecināmiem standartiem. Rudenī uzņēmums plāno uzstādīt jaunu, vēl modernāku iekārtu.

“Kvalitātes nodrošināšanai vienmēr esam pievērsuši īpašu uzmanību. Pirms kāda laika esam ieviesuši “BRCGS packaging” standartu, kas stingri regulē ražošanas procesus, higiēnas apstākļus un pārtikas rūpniecībā izmantojamo produktu izsekojamību. Starp citu, pirms pāris mēnešiem bez brīdinājuma ieradās starptautiskie revidenti. Pēc pārbaudes viņi apstiprināja, ka atbilstam augstākajam A+ novērtējumam,” priecājas “PakMarkas” vadītājs.

Vairāk informācijas par etiķešu izveidi un drukāšanu: https://mark24.lt/en; konsultācijas pa tālr. +370 683 00024 un info@mark24.lt.