Termohromā laka: maza detaļa, kas etiķeti padara īpašu

2023 07 07

Pircēji arvien biežāk meklē ne tikai kvalitatīvu produktu, bet arī precīzu informāciju par produkta glabāšanu un lietošanu. Tam varam piedāvāt lielisku risinājumu – termohromās pašlīmējošās etiķetes, kuras parāda, vai ir sasniegta produkta lietošanai ieteicamā temperatūra.  

Kā tiek izgatavota krāsu mainošā etiķete?Termochrominės etiketės

Lai panāktu šādu efektu, drukāšanai izmantojam termohromo laku. Termohromā laka satur krāsu pigmentus, kuri ir jutīgi pret temperatūru. Šī laka var mainīt krāsu, ja mainās temperatūra produkta virsmai, uz kuras tā tiek uzklāta. Laka vai nu iegūst krāsu vai arī nomaina vienu krāsu pret citu, ja paaugstinās vai pazeminās temperatūra. Piedāvājumā plaša krāsu palete.

Kur var izmantot krāsu mainošo termohromo etiķeti?

Krāsas pagaidu maiņu var izmantot kā drošas temperatūras indikatoru pārtikas produktiem un dzērieniem. To var izmantot arī lietotāju informēšanai par to, ka produkta temperatūra ir piemērota lietošanai. Tas var būt arī efektīvs mārketinga līdzeklis, veidojot interaktīvu pircēja pieredzi.

Viena no vispiemērotākajām jomām šādas tehnoloģijas izmantošanai ir dažādu dzērienu ražošana. Piemēram, termohromo laku var izmantot alus pudeļu etiķešu drukāšanai – pudelei atdziestot līdz noteiktai temperatūrai, mainīsies etiķetes vai kāda tās elementa krāsa.

Uzņēmums “Kalnapilis” jau ir radījis termohromas etiķetes dizainu, lai patērētājs varētu redzēt, kad produkts ir sasniedzis noteiktu temperatūru, proti, atdzisis. Vispārējā etiķetes dizaina kompozīcijā ir iekomponēta sniegpārsliņa, kas nodrukāta ar caurspīdīgu termohromo laku. Produktam atdziestot, sniegpārsliņa iegūst zilu krāsu.

Termochrominės etiketėsTermohromā laka jūsu produktam var piešķirt ekskluzivitāti, atliek tikai iekļaut etiķetes dizainā kādu elementu, kas maina krāsu.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par to, kā savām etiķetēm izmantot termohromo materiālu īpašības?

Sazinieties ar mums, zvanot uz tālruni +371 6 7185927 vai rakstot e-pastu uz  info@pakmarkas.lv.

Esat laipni gaidīti saņemt informāciju arī par citām nomazgājamajām etiķetēm un citām pašlīmējošajām etiķetēm.