„PakMarkas“ noliktavā – rūpniecības uzņēmumiem svarīgs jaunums

2023 11 20

Uzņēmums „PakMarkas”, kas apgādā uzņēmumus ar svarīgākajām rūpniecisko iekārtu sastāvdaļām, savu noliktavu papildinājis ar jaunu produktu – planetārajiem reduktoriem, un ieguvis tiesības tos montēt. Tā ir laba ziņa Baltijas reģiona rūpniecības uzņēmumiem, kuriem ir svarīgi nepieciešamo detaļu saņemt pēc iespējas ātrāk.

Ar Itālijas kompāniju „Motovario“, kas ir globāla rūpniecisko transmisiju komponentu ražotāja, „Pakmarkas” sadarbojas jau vairāk nekā divdesmit gadus un ir tās pārstāve Baltijas valstīs. Ražotājam papildinot savu sortimentu ar jauna tipa – planetārajiem reduktoriem, lietuviešu uzņēmumam uzticēta arī to montāža. „PakMarkas“ ir saņēmis tiesības darboties kā „Premium MAC“ montāžas centrs – pasaulē ir tikai astoņi šādi centri, bet Baltijas valstīs tas būs vienīgais planetāro reduktoru montāžas centrs.

„Planetārie reduktori ir jauns produkts mūsu piedāvājumā, kas uzņēmumiem dos daudz elastīgākas izvēles un iespējas. Lai labāk iepazītos ar to uzbūvi un darbību, mūsu darbinieki bija devušies pie ražotāja Itālijā, kur ne tikai apguva jauno reduktoru montāžu, bet arī iedziļinājās to apkopes un remonta īpatnībās. Kā montāžas centrs un ražotāja pārstāvis Baltijas valstīs sniegsim visus šos pakalpojumus, tāpēc būs vēl vieglāk nodrošināt klientiem iekārtu raitu darbību,” stāsta „PakMarkas“ Reduktoru un automatizācijas daļas vadītājs Eimants Daunors [Eimantas Daunoras].

Mazs, bet jaudīgs

Visur, kur tiek izmantotas iekārtas ar dzinējiem, visbiežāk nepieciešami arī reduktori. Reduktorus vai piedziņas mehānismus izmanto visdažādāko nozaru uzņēmumos, sākot no pārtikas ražotājiem līdz vēja turbīnu būvētājiem. Tie palēnina apgriezienus līdz vajadzīgajam ātrumam un proporcionāli palielina griezes momentu, jo motori parasti griežas ar tādu pašu ātrumu, turklāt bieži vien pārāk ātri. Piemēram, ja elektromotors griežas ar ātrumu 1500 apgriezieni minūtē, bet konveijeram nepieciešami 30 apgriezieni minūtē, tiek izmantots reduktors ar pārnesumu skaitli 50.

Iekārtās izmantojamie reduktori atšķiras pēc to mērķa un konstrukcijas. „PakMarkas” līdz šim jau montē un tirgo gliemežu tipa, konisko zobratu, paralēlo asu zobratu, spirālveida, kā arī cilindriskos „Motovario” reduktorus, tagad piedāvās arī planetāros reduktorus. To vislielākā priekšrocība – nelielais izmērs, vienlaikus ārkārtīgi augsts pārnesumu skaitlis.

„Planetārie reduktori pēc konstrukcijas ir mazi, taču var pārnest lielāku griezes momentu un tiem ir lielāks pārnesumu skaitlis nekā citiem. Šo īpašību dēļ to ražošana ir sarežģītāka, tādēļ arī to cena ir lielāka nekā cilindriskajiem vai gliemežu tipa reduktoriem. Taču planetārie reduktori ir neaizstājami tur, kur ir ierobežotas iespējas reduktora novietošanai, vai arī ja nepieciešami ļoti zemi apgriezieni,” skaidro E.Daunors.

„Motovario“ ir pazīstams rūpniecisko reduktoru ražotājs, uzņēmums dibināts 1965.gadā un šo gadu laikā attīstījies par globālu uzņēmumu.

„Jaunā produkta – planetāro reduktoru ražošanā – esam ieguldījuši visu ilggadīgo mūsu uzņēmuma know-how un tehnoloģijas. To kvalitātes un drošības īpašības ir pilnveidotas tiktāl, ka tirgū diezin vai ir iespējams atrast alternatīvu. Jaunās sērijas reduktori izceļas ar tādu izturību un jaudu, ka tie ir uzticama izvēle visu veidu iekārtām, neatkarīgi no tā, kādam darbam tās paredzētas,” saka „Motovario“ pārstāvis Džordžo Galjāni Kaputo [Giorgio Gagliani Caputo].

Ātrums un izvēle

Piedāvājumā ir pat 13 jaunās paaudzes reduktoru izmēri, piemēroti visdažādāko rūpniecības sektoru vajadzībām un iekārtām – gan mazām, gan lielām slodzēm, tostarp celtņiem, drupinātājiem, konveijeriem, maisītājiem un citām iekārtām. „PakMarkas“ klientiem var samontēt planetāros reduktorus, kas pielāgoti griezes momentam līdz 15 000 Nm, bet nākotnē plānots montējamo reduktoru klāstu paplašināt līdz 37 000 Nm.

„PakMarkas“ piegādā ne tikai planetāros, bet arī rūpniecībā izmantojamos visu citu tipu reduktorus – sākot ar mikroreduktoriem un beidzot ar lielajiem industriālajiem reduktoriem. Vislielākais uzņēmuma pārdotais reduktors svēra aptuveni 15 tonnas un tā griezes moments bija ap 160 000 Nm, savukārt mazākajam šis rādītājs bija pat mazāks par 1 Nm.

Uzņēmuma noliktavā pieejami ne tikai reduktori, bet arī visas galvenās rūpniecisko iekārtu sastāvdaļas: elektromotori, konveijeru detaļas, automatizācijas daļas, dažādu tipu sensori. Šo aprīkojumu uzņēmums var jums ne tikai ātri piegādāt, bet arī izvēlēties piemērotāko, uzstādīt un remontēt, kā arī nodrošināt garantijas un pēcgarantijas servisu. Ja klientam nepieciešams arī motors, reduktoru var samontēt kopā ar to: motori līdz 100 kW ir pieejami uzņēmuma noliktavā, bet jaudīgākus var operatīvi pasūtīt no ražotāja.

„Mūsu galvenie klienti ir lielie, mazie un vidējie uzņēmumi visdažādākajās nozarēs, kas izmanto daudz iekārtu. Ja iekārta sabojājas, ir ļoti svarīgi to pēc iespējas ātrāk salabot vai nomainīt, pretējā gadījumā stāv viss ražošanas process. Tāpēc iekārtu piegādes ātrums ir ļoti svarīgs. Tā kā mums ir liela detaļu noliktava, bet reduktorus montējam uz vietas, varam samontēt pārnesumkārbu ļoti ātri – 1 stundas līdz vienas dienas laikā, atkarībā no reduktora tipa,“ – uzsver E.Daunors.

Vairāk par planetārajiem reduktoriem varat uzzināt sadaļā Planetārie reduktori.